/ Claimcompass'ın blogu

Uçuş saatinizi kontrol edin!

Çoğumuzun bildiğii gibi 14 Mart 2016 tarihli ve 8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda yer alan 30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bir [saat] geri alınması ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır. Bu değişiklik ilk başta uçak yolcularını etkilemektedir.

Cep telefonunuzu ve e-posta kutunuzu kontorl edin

Kış saati uygulamasının kalkmasıyla birlikte havayolu şirketleri de uçuş saatleriyle ilgili düzenlemeleri uygulamış bulunuyor. 30 Ekim 2016-25 Mart 2017 arası uçacak olan yolcuların bu yüzden cep telefonunda mesajlarını ve e-posta kutularını kontrol etmeleri önerilir. Örneğin, 30.Ekim saat 13:10'da İstanbul'dan kalkıp 16:50'de Madrid'e inecek olan uçak 14:10 İstanbul - 16:50 Madrid uçuşu olarak görüntülenecektir. THY, PEGASUS ve diğer Türk menşeli havayolu şirketleri size aşağıda görüntülendiği gibi mesaj veya mail göndermiş bulunmaktadır.

Tazminat alma hakkınız var

Size gönderilen mesajda veya mail'de ayrıca aktarmalı uçuş mevcutsa ve saat değişikliği yüzünden yetişemezseniz, AB 261/2004 Tüzüğü uygulanarak tazminat alma hakkına sahip olduğunuz belirtilir. Tabii ki rötarlı veya iptal edilen uçuşlarda da ayni kurallar uygulanacaktır. Tazminat alma hakkınızdan emin değilseniz, Tazminat hesaplayıcımıza elinizde bulunan uçuş bilgilerinizi girmenizi veya claim@claimcompass.eu adresimiz yazmanızı tavsiye ederiz.

Uçuş saatinizi kontrol edin!
Share this