/ Claimcompass'ın blogu

2 yıl önce geciken uçuşum için nasıl 250 Euro tazminat aldım?

Bulgaristan'lı Plamen, 2014 yılında geciken uçuşu için nasıl 250 Euro tazminat aldığını anlatıyor:

Bahsi geçen uçuş hakkında bize biraz daha fazla bilgi verebilir misin?

Plamen: 2014 yılı Ekim ayında Berlin'den Sofya'ya easyjet havayoluyla uçacaktım. O zamanlar easyjet hala Sofya'dan Berlin'e ucuz uçak bileti satıyordu ve benim gibi üniversite öğrencileri 40-50 Euro'ya sadece el çantasıyla uçmaya kesinlikle karşı çıkmıyordu. Maalesef bir kaç ay sonra easyjet Sofya-Berlin uçuşlarını durdu ve o gün easyjet'le son defa uçtuğum gündü.

Uçuşun tehir edildiğini ne zaman öğrendin?

Havaalanına geldiğimde tüm ekranlarda uçuşun geciktiği ilan edilmişti. Güvenlik kontrolünden geçtim ve gişede bekleme kararı aldım. Orada bize daha fazla bilgi verildi ve uçuşun bir önceki Sofya-Berlin seferi yüzünden geciktiği açıklaması aldık.

Havalimanında beklerken zamanını nasıl geçirdin?

Aşağı yukarı 3 buçuk saatlik bir gecikme söz konusuydu ve ikinci saatten sonra havayolu şirketi tüm yolculara 4 Euro'luk yiyecek ve içecek kuponları verdi. Oysa ki Berlin Schönefeld havalimanında bu paraya anca kahve ve atıştırmalık kek alabilirsiniz. Malum çoğu sandiviçler 5-6 Euro ve üzeri fiyatlardan başlıyor. Neyse ki en azından bizimle ilgilendiler ver sürekli güncel bilgi verdiler.

Tazminat alma hakkın olduğunu nasıl öğrendin?

Yolu haklarımı öğrendiğimde hala 2 yıl önce yaşadığım mağduriyet için tazminat alabileceğim beni şaşırtmıştı doğrusu. Oysa ki tazminat talebi zamanaşımı 3-6 yıl arasıymış.

Tek yapmam gereken uçuş ve rezervasyon numaramı bulmaktı, ki havayolundan gönderilen mailleri hala silmemiştim ve onları bulmam pek te zor olmadı.


Eğer siz de son 3 yıl da rötarlı uçuş, iptal uçuş seferi veya uçağa alınmama gibi uçuş aksaklıkları yaşayarak havalimanında mağdur kaldıysanız Tazminat hesaplayıcımıza gidip hak ettiğiniz tazminatın miktarını hesaplamayı aksatmayın. Eğer tazminat alma hakkınızdan emin değilseniz, bize her zaman [email protected] adresimizden ulaşabilirsiniz. Çünkü ClaimCompass hak ettiğiniz tazminatın doğru adresi!

Fatma Fevzi

Fatma Fevzi

Fatma, hava yolcularının hakları alanında uzman ve bol bol seyahat ipuçları olan bir gezgindir.

Read More
2 yıl önce geciken uçuşum için nasıl 250 Euro tazminat aldım?
Share this