/ travel apps

Seyahatinizi kolaylaştıracak mobil uygulamalar

Günümüzde seyahatinizi güzelce planlayarak gezi boyunca kafanızın rahat olması cebinizde akıllı telefon, internet ve aşağıda sıraladığımız uygulamalar olduğu sürece pek te zor değildir. Hem seyahate çıkmadan hem de seyahatiniz boyunca aşağıdaki mobil uygulamalar sayesinde gezinizi oldukça kolaylaştırırsınız.

SkyScanner

İlk önce uçak yolculuğuna çıkacaklara tavsiyelerde bulunalım. Google'da defalarca en ucuz uçak bileti aradıktan sonra havayolu şirketlerinin websayfalarına gidip aslında pek te ucuz olmayan alternatifi seçtiğiniz oldu mu daha önce? Böyle durumlara düşmemeniz için SkyScanner'i öneririz. Diğer bilet arama sitelerinden farkı hem iç hem dış hatlar için size en ucuz alternatifleri bulacak olması ve tarih ve gideceğiniz yer belirli değilse, size yakın gelecekte hangi ülkelere ve tarihlere ucuz bilet teklifinde bulunması.

Hipmunk

Hipmunk SkyScanner'e benzer bir uygulamadır fakat daha geniş kapsamlı hizmet sunmaktadır. Sadece en uygun uçuş bileti ve seferini değil daha hızlı bir şekilde konaklama ile de yardımcı oluyor. Bu noktada size havalimanından konaklama yerinize kadar ne kadar süre sürdüğünü, nasıl gidileceğini, arada aktarma olup olmadığını, ücret ne olduğunu vs. gibi aklınızdaki sorulara da cevap vermektedir. Böylelikle, gideceğiniz yere varmadan önce en ufak detaylarına kadar bilgilere sahip olabilirsiniz.

LoungeBuddy

Uçuş seferleriniz aktarmalı ise, ve kendinize konforlu bir dinlenme zamanı ayırmak istiyorsanız o zaman çözüm LoungeBuddy'dir. Biletinizin sınıfına bağlı olmadan dünyadaki 500'den fazla havalimanında dinlenme salonlarını LoungeBuddy ile kolayca bulabilirsiniz. LoungeBuddy arama motorunun sayesinde hangi salonları hep ücretsiz, hangileri tek giriş ücretsiz ve hangileri ücretli olup olmadığını gösterir. Seyahate çıkmadan önce ve havalimanında olduğunuz sürece nerede kalabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca, salonlar ile ilgili fotoğrafları ve bırakılan yorumları da görüp doğru kararı almanız kolaylaşır.

TripIt

TripIt seyahatinizi basitleştirmeye çalışan bir uygulamadır. Eğer çok fazla şeyler yapmayı ve yüzlerce mekanlar ziyaret etmeyi düşünüyorsanız ve hepsine zaman ayırtmayacağınızdan emin değilseniz TripIt size en önemli yerleri ve yapılması gereken şeyleri seçer. Sadece e-postanızı giriyorsunuz ve TripIt size konaklama, müze biletleri, ulaşım vs. planını e-postanıza gönderiyor. Böylelikle, gereken bilgilerde postanızda kalacaktır.

Tripadvisor

Tripadvisor muhtemelen en çok bilinen seyahat uygulamalarından biridir. Yine de bir kez daha hatırlatmamızın faydası olacağını düşündük. Otel, bar, restoran, müze, vs yerler hakkında verilen yorumlar sayesinde kesinlikle en iyilerini seçme şansınız olacaktır. Ayrıca Tripadvisor'un yeni hizmeti sayesinde artık ucuz uçak bileti de alabiliyorsunuz. Tripadvisor böylelikle hem seyahate çıkmadan önce uçak biletinizi uygun fiyata almanızda yardımcı olacak hem de tatiliniz boyunca en iyi mekanları aradığınızda fotoğraflar ve yorumlar sayesinde doğru kararı almanızı sağlayacaktır.

HERE Maps

HERE Maps en doğru yolu çizen harita uygulamalarından biridir. Gideceğiniz şehir için önceden haritasını indirip çevrim dışıyken adresleri bulabiliyorsunuz ve Google Maps'ten üstünlüğü de buradadır. HERE Maps gideceğiniz yere sadece nasıl varacağınızı değil en dar sokağı veya kısa caddesine kadar bilgi verir. Tabii, seyahatinizde araba kiralamayı düşnüyorsanız da GPS olarak Here Maps'ı kesinlikle kullanabilirsiniz.

Expensify

Eğer her masrafınızı adım adım takip etmek ve not almak istiyorsanız o zaman sizin için en iyi uygulama Expensify'dır. Expensify sayesinde faturların bir yerde toplanması ve belgelenmesi, faturaların foroğrafı çekilmesi veya taratılması, faturaların ilgili kuruma gönderilmesi, masrafların hesaplanması gibi işlemleri yapma imkanı verir. Üstelik, Expensify kredi kartınızın güncel rakamlarını da gösterir ve ödemenizin sorunsuz geçmesini sağlar. Ödeme anında kullanılan döviz kuru, tarih ve yeri bildirir.

BringFido

Seyahate çıktığınızda köpeğinizi veya kedinizi almak istiyorsanız, gitmeden önce BringFido'ya bir göz atın deriz. Gideceğiniz yerde evcil hayvanlar olup olmayacağını, olacaksa evcil hayvanların toplanma merkezini, yiyecekleri ve yiyecek yerleri, diğer destek hizmetler sunup sunulmadığını size gösterir. Gezginler BringFido'da kendi evcil hayvanlarının fotoğraflarını paylaşabilir ve yorum bırakabilir. Şu anda bu uygulama sadece iOS telefonlarında kullanılabilir.

ClaimCompass'ın mobil uygulaması olmamasına rağmen, seyahatinizden sonra biliyorsunuz ki uçuşunuzda aksaklık yaşamışsanız, tazminat alma hakkınızın 3 yıl zamanaşımı vardır. Belkide hala sizin için de geç değildir?

Seyahatinizi kolaylaştıracak mobil uygulamalar
Share this